TREBINJE:
Mirko Ćurić dao saglasnost: Prostor dnevnog centra ustupljen udruženju „Sunce nam je zajedničko“

Autor: Nikolija Bjelica Škrivan Direkt priče Društvo
3 minuta čitanja
Foto: Grad Trebinje

Trebinjski Centar za socijalni rad (CZSR) i Udruženje koje okuplja osobe sa smetnjama u razvoju „Sunce nam je zajedničko“ potpisali su danas ugovor kojim se prostor dnevnog centra, koji je ranije ustupljen CZSR, daje na korištenje Udruženju „Sunce nam je zajedničko“ i to na četiri godine. 

„Na osnovu preporuka Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite, gradonačelnik Trebinja Mirko Ćurić je dao saglasnost da se dio objekta, površine 300 metara kvadratnih, da na korištenje Udruženju Sunce nam je zajedničko. Dakle, na osnovu te gradonačelnikove saglasnosti potpisali smo ugovor“, pojašnjava za Direkt Mijat Šarović, predsjednik Udruženja. 

Ovaj prostor dnevnog centra prethodno je skupštinskom odlukom dat na korištenje Centru za socijalni rad, nakon čega su usljedili protesti Udruženja i pozivi na razgovor sa lokalnim vlastima. 

Zatim je Grad Udruženju ponudio ugovor, koji nije bio u skladu sa zahtjevima resornog ministarstva. Danas je to ispravljeno i, kaže Šarović Direktu, ključna je bila saglasnost gradonačelnika Mirka Ćurića. 

Dok su iz Grada poručivali da je odluka od prenosu prostora na CZSR donesena u cilju unapređenja uslova i boljeg funkcionisanja ustanove, iz Udruženja su to vidjeli kao akt „otimanja prostora“ za koji su se, kako kažu, godinama borili.

Važno je naglasiti da su upravo članovi Udruženja bili inicijatori osnivanja dnevnog centra – želeći da obezbijede dostojanstven prostor za svoju djecu.

Objekat je izgrađen kombinovanim sredstvima Grada Trebinja i donacija prikupljenih kroz humanitarnu akciju „S ljubavlju hrabrim srcima“, kojom je obezbijeđeno oko 627 hiljada konvertibilnih maraka.

Zašto je Grad išao zaobilaznim putem, šta su namjeravali te jesu li bili potrebni svi ovi koraci da bi prostor dnevnog centra pripao Udruženju “Sunce nam je zajedničko”, Grad ne obrazlaže u svom saopštenju objavljenom na zvaničnom sajtu. 

U saopštenju pak naglašavaju da je potpisivanjem ugovora ispoštovana skupštinska odluka i da je namjera Grada od samog početka bila dobra. 

No, pitanje je kako je ispoštovana skupštinska odluka, kad po toj odluci dio prostora pripada CZSR, a u konačnici, prostor je ustupljen Udruženju.

Mijat Šarović naglašava da se danas potpisani ugovor odnosi isključivo na korištenje prostora i da će dalju saradnju između CZSR i Udruženja definisati posebnim partnerskim ugovorom. 

„Stvoreni su svi preduslovi da naši korisnici budu zadovoljni“, zaključuje Šarović.  

Podijeli članak
Ostavite komentar

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Skip to content
Politika privatnosti

Ova Politika privatnosti definiše politike kontrolora podataka: Udruženje građana „Druga priča“, Stari grad 62, Trebinje, Bosna i Hercegovina u daljem tekstu portal Direkt o prikupljanju, korišćenju i otkrivanju vaših podataka koje prikupljamo kada koristite našu web stranicu www.direkt-portal.com Kontakt osoba zadužena za rukovođenje i nadzor prikupljanja i obrade ličnih podataka: Nikolija Bjelica Škrivan, nikolija.bjelica@direkt-portal.com

Pristupanjem ili korišćenjem naše internet stranice, pristajete na prikupljanje, korišćenje i otkrivanje vaših informacija, odnosno ličnih podataka, u skladu sa ovom Politikom privatnosti.

Više pročitajte na našoj stranici Politika privatnosti.