Skoko: RiTE Gacko dobila koncesiju na čitav ugljeni basen do 2050. Najavio i nova zapošljavanja

Autor: Direkt Ekonomija
2 minuta čitanja
RiTE Gacko- uprkos godinama glavni je proizvođač struje u RS

Preduzeće Rudnik i Termoelektrana Gacko je dobilo koncesiju na čitav ugljeni basen u Gacku do 2050. godine, izjavio je vršilac dužnosti direktora ovog preduzeća Maksim Skoko za Radio Gacko. U Registru koncesija, međutim, još nema podataka o tome.

Skoko je rekao da je RiTE Gacko koncesiju dobila pre desetak dana, ocenjujući da je to veoma važno za budućnost preduzeća.

Videli ste šta se dešavalo u Ugljeviku. Ukoliko se pojavi investitor, daćemo mu koncesiju, ali mora da preuzme radnu snagu“, rekao je Skoko.

Prema njegovim rečima, RiTE Gacko je na ime jednokratne koncesione naknade u budžet Republike Srpske uplatila nešto više od dva miliona maraka.

U Registru koncesija Republike Srpske, međutim, za sada se ne može pronaći podatak da je RiTE Gacko među korisnicima dodeljenih koncesija.

On je naveo i da je dobijanje koncesije preduslov za transparentan otkup zemljišta na području koje zahvata ugljeni basen.

Kako je objasnio, prvi naredni korak trebalo bi da bude proglašenje opšteg interesa, nakon čega bi usledio postupak eksproprijacije zemljišta na prostoru obuhvaćenom basenom.

Najavljena nova zapošljavanja

Skoko je u intervjuu govorio i o kadrovskoj situaciji u RiTE Gacko, navodeći da preduzeće više od dve godine nije zapošljavalo nove radnike.

Prema njegovim rečima, proizvodnji i drugim sektorima potrebni su novi ljudi zbog nepovoljne starosne strukture zaposlenih.

Moramo da podmladimo radnu snagu, a da bi mladi radnici počeli da rade, moraju da prođu određenu obuku. Potrebni su nam radnici elektro struke i rukovaoci mašina“, rekao je Skoko.

Najavio je nova zapošljavanja, navodeći da je jedan od prioriteta Vlade RS zapošljavanje dece poginulih boraca.

Skoko je rekao da je u Gacku to pitanje uglavnom rešeno, dok u Nevesinju i Bileći još ima nezaposlene dece iz porodica poginulih boraca, posebno u Nevesinju gde ih je, prema njegovim rečima, više desetina.

Kao društveno odgovorna kompanija, RiTE Gacko će zaposliti jedan broj dece iz Nevesinja i Bileće i to će biti prvo što ćemo uraditi“, najavio je Skoko.

Podijeli članak
Ostavite komentar

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Skip to content
Politika privatnosti

Ova Politika privatnosti definiše politike kontrolora podataka: Udruženje građana „Druga priča“, Stari grad 62, Trebinje, Bosna i Hercegovina u daljem tekstu portal Direkt o prikupljanju, korišćenju i otkrivanju vaših podataka koje prikupljamo kada koristite našu web stranicu www.direkt-portal.com Kontakt osoba zadužena za rukovođenje i nadzor prikupljanja i obrade ličnih podataka: Nikolija Bjelica Škrivan, nikolija.bjelica@direkt-portal.com

Pristupanjem ili korišćenjem naše internet stranice, pristajete na prikupljanje, korišćenje i otkrivanje vaših informacija, odnosno ličnih podataka, u skladu sa ovom Politikom privatnosti.

Više pročitajte na našoj stranici Politika privatnosti.