Hidroelektrane na Trebišnjici“ (HET) odlučile su da daju više od pola miliona maraka za usluge medijskog predstavljanja agenciji „Xplode media“ iz Trebinja u vlasništvu Nemanje Bodiroge.
Piše: Bojana Ninkovic/Capital
Ugovor je, prema zvaničnim podacima, sa ovom agencijom zaključen 13. maja, a okvirni sporazum važi godinu dana, odnosno do maja 2027. godine.
Podsjetimo, CAPITAL je ranije objavio da je HET tenderom od ponuđača zahtijevao da su u posljednje dvije godine imali iskustvo u realizaciji najmanje jednog ugovora o izvršenju usluga čiji su karakter i kompleksnost slični predmetu nabavke, a čija vrijednost ne smije biti manja od 450.000 KM bez PDV-a.
Inače, iako uživaju monopol preduzeća koja posluju u okviru sistema „Elektroprivrede“ ne štede na reklami te izdvajaju stotine hiljada maraka u ove svrhe.
Takođe, vrlo rado sarađuju sa pomenutom trebinjskom firmom „Xplode media“.
Naime, upravo su „Hidroelektrane na Trebišnjici“ i ranijih godina u iste svrhe ovoj agenciji podijelile stotine hiljada maraka.
Takođe su i od Matičnog preduzeća „Elektroprivrede“ dobili 700.000 maraka krajem prošle godine.
Najplodonosniju saradnju sa preduzećima iz sistema „Elektroprivrede“ su ostvarili u 2024. godini kada su od Matičnog preduzeća dobili čak 2,9 miliona maraka sa porezom da bi ih reklamirali na sportskim, kulturnim i humanitarnim događajima.
Agencija „Xplode media“ je osnovana 2021, a već 2023. godine je počela dobijati stotine hiljada maraka od preduzeća u okviru „Elektroprivrede“.
Od 2023. godine do danas su za svoje usluge od države dobili milione maraka.


