OBJAVLJENA PRESUDA:
Sud u Istočnom Sarajevu: Sedam godina zatvora muškarcu koji je pijan automobilom usmrtio dječaka

Autor: Direkt Drugi pišu
2 minuta čitanja

Okružni sud u Istočnom Sarajevu osudio je Radivoja Abramovića iz Berkovića na sedam godina zatvora jer je 2020. godine, upravljajući vozilom u alkoholiziranom stanju, skrivio saobraćajnu nesreću u kojoj je smrtno stradao dvanaestogodišnji dječak.

Izvor: Klix.ba

Uz zatvorsku kaznu, izrečena mu je i dvogodišnja zabrana upravljanja motornim vozilima B kategorije.

Prema presudi, osuđeni muškarac je 22. jula 2020. godine u 18:20 sati u Berkovićima, na regionalnom putu R1-6101 u mjestu Viduško polje, vozio automobil marke Škoda putem Berkovići – Stolac.

On je upravljao vozilom pod djelovanjem alkohola od 1,6 g/kg, uslijed čega se nalazio u stadiju srednjeg pijanstva i bio očigledno nesposoban za sigurno upravljanje vozilom. Nije obratio pažnju i kretao se vozilom bez potrebne opreznosti.

Na ovom dijelu puta, u smjeru njegovog kretanja, u mjestu Blaca, na udaljenosti od oko 350 metara od table naseljenog mjesta Berkovići, kretala su se djeca S.P., D.M. i R.I. Osuđeni je to mogao uočiti sa udaljenosti od 100 metara i više, a bio je svjestan da ovakvom nepropisnom vožnjom može ugroziti živote ljudi, što je i prihvatio.

Kretajući se neprilagođenom brzinom od najmanje 60 km/h, prednjim dijelom svog automobila, branikom u širini desnog fara, udario je maloljetnog R.I. u zadnju stranu lijeve noge, nabacivši ga na poklopac motora.

Zatim je dijete udario u prednju desnu stranu vjetrobranskog stakla, uz istovremenu rotaciju tijela, što je dovelo do udara tijela u desni blatobran i vrata te odbacivanja u kanal pored puta. Prilikom nesreće oštećeni je zadobio više preloma kostiju, lobanje i ekstremiteta, kao i oštećenja po život važnih moždanih centara, uslijed čega je nastupila smrt.

Vozač je osuđen na kaznu zatvora od sedam godina i kaznu zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od dvije godine.

Protiv ove presude dozvoljena je žalba Vrhovnom sudu Republike Srpske u roku od 15 dana od dana prijema pismenog otpravka presude.

Podijeli članak
1 komentar
  • Svaka čast,jedini ste portal koji je objavio puno ime i prezime ,tako treba da radi svaki novinar.Čemu inicijali za ubice nase djece,pedofile…i sve one monstrume koji sebi daju za pravo da uniste ili oduzmu nekome život.Radivoje Abramović je monstrum koji za pet i po godina sudjenja i mucenja porodice stradalog djecaka nije rekao izvini…Šta vise reći o takvom ubici.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Skip to content
Politika privatnosti

Ova Politika privatnosti definiše politike kontrolora podataka: Udruženje građana „Druga priča“, Stari grad 62, Trebinje, Bosna i Hercegovina u daljem tekstu portal Direkt o prikupljanju, korišćenju i otkrivanju vaših podataka koje prikupljamo kada koristite našu web stranicu www.direkt-portal.com Kontakt osoba zadužena za rukovođenje i nadzor prikupljanja i obrade ličnih podataka: Nikolija Bjelica Škrivan, nikolija.bjelica@direkt-portal.com

Pristupanjem ili korišćenjem naše internet stranice, pristajete na prikupljanje, korišćenje i otkrivanje vaših informacija, odnosno ličnih podataka, u skladu sa ovom Politikom privatnosti.

Više pročitajte na našoj stranici Politika privatnosti.